دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها 
منو اصلی
اخبار > اولين گردهمايي كانون ملي بسيج تخصصي شركت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

اولين گردهمايي كانون ملي بسيج تخصصي شركت برگزار شد


اولين گردهمايي بسيج تخصصي پايگاه مقاومت بسيج شركت، به منظور تبيين شاخصهاي بسيج تخصصي با سخنراني مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران در محل مركز پژوهشهاي غلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت بازرگاني دولتي ايران، اين گردهمايي يكشنبه، هفتم شهريور ماه با حضور مديرعامل شركت، اعضاي هيات مديره شركت، فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارت جهاد كشاورزي و معاون ايشان، مديران بسيجي ستادي وشركتهاي تابعه مناطق واستانها باتلاوت آيات قران كريم شروع شد و پس ازپخش سرود جمهوري اسلامي ايران، دكتر قنبري، معاون وزير به سخنراني پرداخت.

دكتر قنبري با تبريك هفته دولت با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر، كار بسيج را كاري فراتر از نظامي‌گري و فرهنگي بودن دانست وگفت: بسيجي بايد متخصص، الگو، اسوه و انساني والا باشدو با كسب تجربيات بسيارگسترده، درتمام زمينه‌ها صاحب بوده وخدمات شايسته‌اي داشته باشد.

 مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران تصريح كرد: امروزه جامعه به بسيج نياز دارد و لازم است افرادي كه در پستهاي سازماني مختلف شركت، خدمت مي‌كنند روحيه بسيجي پيدا كنند و بايد راه را براي حركت بسيجي و بسيجي بودن آنان فراهم كنيم.

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت:اميدوارم الگوي خوب و نمونه اي براي جامعه باشيم و شرايط لازم را براي حركت رو به جلو مهيا كنيم؛ همانگونه كه بسيج در  بدو انقلاب توانست خطرات شكست درجنگ را دفع كند.

بر اساس اين گزارش؛ امام جماعت شركت در ادامه، به بيان شاخصهاي بسيجي بودن، يعني، تعهد و تخصص پرداخت و با تبيين اين موضوعات گفت: رشد ابعاد تخصص و تعهد توامان مي‌تواند جامعه را از آسيب‌هاي احتمالي نگه داد؛ زيرا يك بسيجي، با ايمان و تقوي دروني و با كسب تخصص، بازدهي مطلوب خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمين زرگراني با اشاره به آيه‌اي در خصوص تقوي و ايمان خاطر نشان كرد: مسلمين بايد آنچنان خود را مستحكم كنند و علاوه بر داشتن تعهد و ايمان، متخصص شوند تا جامعه امن و ايمن بماند.

امام جماعت شركت به بسيجيان توصيه كرد كه بايدبا تمام هم و غم و در سايه تقواي و تعهد درباب كسب تخصص‌هاي بيشتر در راستاي توفيق خدمت به مردم و نظام مقدس كوشا باشند.

اين گزارش حاكيست، فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارت جهاد كشاورزي نيز در ادامه گرد‌هم‌آيي، بسيجي بودن را افتخاري بزرگ دانست و گفت: بسيجي بودن تفكر است و حركت بسيجي در طول تاريخ انقلاب منشا خير و بركت شده است.

فراهاني ، رعايت سلسله مراتب در ساختار بسيج و افزايش دانش و بالا بردن سطح آگاهييها را ضروري دانست و بر فعاليتهاي بيشتر تاكيد كرد .

وي برنامه‌ريزي و تعريف استراتژي اصولي را براي مديريت اثر بخش از شروط اجرايي شدن برنامه‌هاي دولت عنوان و تشريح كرد: 20 كانون تخصصي در ستاد و 32 كانون استاني با كميته‌هاي تخصصي تحت نظر هر كانون تشکیل شده و 45 هزار نیروی بسیجی با سطح تحصیلات بالا و مطلوب، مجموعه‌ای تخصصی در بسیج وزارتخانه تشکیل داده اند. تا با تشکیل اتاق های فكر، طرح وایده‌ها مطرح و تصمیم درست  جهت حل مسایل ومشکلات ساخته شود.

فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارت جهاد كشاورزي، اظهاراميدواري كرد كه با ياری تمام بسیجیان و اقدامات مطلوبی که انجام می‌شود، خدمات بیشتر شده و بهتری انجام شود.

اين گزارش مي‌افزايد؛ معاون فرمانده مركز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی نيز در سخنان خود با اشاره به توانمندیهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همین توانمندیها سبب شده تا کشور‌های که با نظام ایران اسلامی تخاصم داشته‌اند از اقدام عملي و تجاوز نظامي عليه كشورمان خوداری کنند، اما با رصد نفطه آسیب پذیر ما، موضوع اقتصادی را هدف قرار داده‌اند و از این طریق در پی رسیدن به اهداف خود هستند.

بابا رحیم گفت:هجمه اقتصادی به سمت وسوی کشور ما رها شده، اما موضوع اقتصاد مقاومتی که ازسال 1392 در بیانات مقام معظم رهبری آمده از راهکارهای اساسی و اصلی جلوگیری از ضربه مهجمه  به نظام  اقتصادی کشورمان است.

معاون فرمانده مركز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: همواره کشور های توسعه یافته و پیشرفته از مواد غذایی به عنوان حربه استفاده کرده‌اند كه اين موضوع، بحث امنیت غذایی را براي كشورمان مهم واستراتژیک‌ كرده است.

وي اظهار كرد: آمار تولیدات زراعی و باغی از زمان شروع انقلاب تاکنون نشان دهنده افزایش بخش تولیدات محصولات کشاورزی است اما می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود کشور براي افزایش تولید، از طریق بهره برداری در واحد سطح با بهبود عملکرد‌ و بهره‌وري بالا، موفق‌تر عمل كنيم.

این گزارش حاکی است؛ در پایان گردهم‌آیی جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و بسیجان از واحدهای شرکت های غله و خدمات بازرگاني مناطق و استانها سوال های خود را مطرح کرند و به سوالات آنان در خصوص استراتژی کانون‌های تخصصی، شرح وظایف و نحوه تامین بودجه‌های هزینه‌ای کانونها و کمیته های تخصصی  پاسخ های لازم  ارائه شد.

 


٠٨:١٩ - 1395/06/10    /    شماره : ٨٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٣خروج