دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها 
منو اصلی
اخبار > مراسم پاسداشت سالروز ورود آزادگان در شرکت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم پاسداشت سالروز ورود آزادگان در شرکت برگزار شد

 

 

 به مناسبت بزرگداشت 26 مردادماه سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی در سال 1369، مراسم تجلیل از مقام آزادگان شرکت با تلاوت آیات قران کریم توسط قاری بین المللی قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در ادامه مراسم، گروه هنری "نورالمهدی" برنامه های متنوع و مفرح از جمله: سرود، تواشيح، تكخواني، برنامه پانتوميم و... برای حاضرین اجرا کردند و در ادامه مراسم، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی به سخنرانی پرداخت.

برپایه این گزارش؛ مهندس یزدان سیف در جمع کارکنان شرکت با اشاره به تحمل سختیهاي فراوان توسط آزادگان عزیز در طول دوران اسارت، در تبیین واقعه‌ی جنگ تحمیلی گفت: به واقع آنچه اتفاق ‌افتاد و به وقوع پیوست، این بود که جنگ بر ایران اسلامی تحمیل شد و با آسیب های فراوان به کشور به پایان رسید؛ اما مهم این است که در این دوران اگر چه ضررهای بسیار به لحاظ اقتصادی بر ما وارد شد و افراد صدمه دیدند، اما حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم و این به دلیل جانفشانی آزادگان، رزمندگان، شهدای جنگ و مردم ایران بود.

مهندس سیف خاطر نشان کرد: درحال حاضردر حوزه‌ی اقتصادی اوضاع و شرایط مردم بهبود یافته و به رشد رسیده‌ایم؛ اما نارسائیها، مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید با تلاش مبتنی بر "ایمان به کار" آنها را حل کنیم.

وی، اولین موضوع تحقق ایمان را داشتن علم و دانش و معرفت اعلام و اظهار کرد: باید برای داشتن ایمان به افزایش و ارتقای توان علمی همت گماریم و معرفت لازم به محیط (کاری) داشته باشم كه اين موضوع اهميت آموزش را براي توجه اساسي به آن براي ما نشان مي‌دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از مدیران شرکت خواست تا برای بالا بردن معرفت و دانش خود و مجموعه‌ی خود تلاش کنند و در سطح مدیریتی برای افزایش دانش و معرفت اقدام کنند تا راهبردهای حل مسائل محقق شود.

مهندس سیف با تاکید بر نگهداشت وظایف و ماموریتهای ستادی و شرکتهای غله استانه و مناطق، از مدیران خواست تا نه تنها به نگهداشت ماموریت‌ها، فكر كنند، بلکه برای توسعه ماموریتها نیزهمت گمارند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به واگذاری دو شرکت از شرکتهای غله و خدمات بازرگانی مناطق 14 گانه، اهمال و کم کاری در تعریف ماموریت‌ها و وظایف جدید را دلیل وجود مشکلات کنونی برای نیروهای انسانی این شرکت‌ها دانست و بر انجام كار براي رهايي از اين معضل تاكيد كرد

وی تصریح کرد: باید مدل کسب و کار جدید تعریف شود و با تعریف ساختاری جدید برای شرکتهای غله مناطق، کمترین مخاطره برای نیروهای انسانی به وجود آید، تا درآمد و ممرمعاش شاغلين از دست نرود و سفره‌های این عزیزان با تداوم اشتغال از محل درآمدی که دارند، بسته نشود.

مهندس سيف با اشاره به تلاشها براي تحقق اين موضوعات، گفت: در مرتبه‌ی اول ضرورت دارد تا قدر خود را بدانیم و با جلوگیری از اسراف و تبذیرها در ماموریتی که انجام می‌دهیم و ارتقای توان علمی و دانش و معرفت خود برای جاری و ساری کردن فعالیتی سودمند اقدام کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم وجود داده‌های مناسب  و واقعی  برای برنامه‌ریزی صحیح و اصولی عنوان کرد: طرحی نظر سنجی رضایت شغلی آماده شده و ازتمامی همکاران در قالب پرسشنامه‌، اطلاعاتی در خصوص میزان رضایت شغلیشان جمع‌آوری می شود تا با به دست آوردن شاخص‌هایی، برای عملکرد بهتر در حوزه‌ی فعالیت خود و امور جاري و مرتبط با كاركنان برنامه‌ریزی ‌کنیم که امیدواریم از سوی شما به طور کامل و جامع و واقعی به این پرسش‌ها پاسخ داده شود.

مهندس سیف در پایان با تاکید بر ارتقای دانش، معرفت، خود شکوفایی و احساس مسئولیت، اظهار امیدواری کردکه همکاران برای بالندگی هر چه بیشتر شرکت تلاش کنند تا مجموعه‌ی با ارزش داشته باشیم.

این گزارش حاکی است؛ قبل از سخنرانی مهندس سیف، فرمانده پایگاه بسیج شرکت و آزاده‌ای كه 9 سال اسارت در كارنامه دارد، به ذکر خاطراتي از ایام دوران اسارت خود و جانفشانی همسنگران خود پرداخت

پس از سخنرانی مدیر عامل نیز، از تعداد 10 نفر از آزادگان شاغل و بازنشسته شرکت با اهدای لوح یاد بود، تقدیر شد و به قید قرعه به تعدادی از حاضرین جوایزی اهدا شد و از حاضرین در جشن پذیرایی شد.

گفتنی است: این مراسم که مورد استقبال بی نظیر همکاران قرار گرفت، با اهتمام و همکاری مدیریت ایثارگران، پایگاه مقاومت بسیج و دفتر روابط عمومی و با حمایت های مدیرعامل محترم شرکت، ادراه کل حوزه معاون وزیر، اداره کل امورمالی و اداره کل منابع انسانی شرکت برگزار و اجرایی شد.


١٠:٥٦ - 1396/05/29    /    شماره : ١٠٥٦٤    /    تعداد نمایش : ١٨٦خروج